Lot 33
Stanislav Lolek (1873 - 1936) NA BŘEHU POTOKA

Před rokem 1900
Olej, plátno
85 x 103 cm (v x š)
Signováno vlevo dole: "Lolek St."

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   435 EUR

Dosažená cena
95 000 CZK
   |   4 130 EUR

Stanislav Lolek přecházel od veristického realismu až k impresionismu. V předložené práci se projevuje jeho experimentální práce s barvou a světlem, kterou si osvojil částečně i během svého dvouletého pobytu na mnichovské akademii, kde začal pracovat se světlem v přírodě, zejména v lesních interiérech. Stanislav Lolek se často a rád vracel do krajiny kolem Luhačovic, kde opakovaně maloval výhledy do krajiny i lesní interiéry.