Lot 219
STOLNÍ EMPÍROVÉ HODINY

Kolem 1820
ořechová kořenice, černěná hruška, zlacené dřevo, smalt, ocel, zrcadlo, alabastr, zlacený bronz, sklo
58 x 29 cm (v x š)
Signováno na ciferníku: Johan Blazek

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   217 EUR

Dosažená cena
21 000 CZK
   |   913 EUR

Bohatě zdobené čáslavské stolní hodiny z období biedermeieru s ořechovou kořenicí s bohatou kresbou a zlecenými bronzy. Za kyvadlem lomenné zrcadlové plochy. Na smaltovaném ciferníku s elegantními ocelovými ručičkami signováno: Johan Blazek Czaslau. Na vrcholu vyřezávaný zlacený orel. Zajímavé je boční zasklení hodinové stroje. Výborný stav.