Lot 70
Bohumír Matal (1922 - 1988) ZÁTIŠÍ S KYTAROU

1950
Olej, plátno
62,5 x 81 cm (v x š)
Vlevo dole "Matal 50"

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   348 EUR

Dosažená cena
190 000 CZK
   |   8 261 EUR

Bohumír Matal patří mezi čelní představitele českého umění druhé poloviny dvacátého století. Na jeho tvorbu měla bezesporu vliv i internace v nacistických pracovních táborech, která probudila jeho tvůrčí imaginaci. Obraz pochází z ateliéru Bohumíra Matala a existuje k němu analogické zpracování ve větším formátu.