Lot 149
Josef Lada (1887 - 1957) ZAHRADNÍK

30. léta 20. století
Tuš, akvarel, běloba, papír
Ve výřezu 7 x 13,5 cm (v x š)
Vpravo uprostřed "J.L."

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   204 EUR

Dosažená cena
70 000 CZK
   |   2 857 EUR

Kresba Josefa Lady, známého ilustrátora, je ukázkou jeho nezaměnitelného rukopisu. Výjevy, které protínají celou jeho tvorbu, vychází z dění v rodných Hrusicích. Ikona českého malířství a ilustrátorství s typickým rukopisem silné linky a zaoblenými tvary postav dnes již patří k lidovému oslavování folklorních svátků a formou kalendářů, přání a pohlednic s reprodukcemi autorových děl si jeho tvorbu každoročně připomínáme.

Žádné položky nebyly nalezeny.