Lot 86
Ema Blažková (1924 - 2003) (připsáno) FIGURÁLNÍ SCÉNA

Olej, plátno
60 x 81 cm (v x š)

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   87 EUR

Ema Blažková, byla česká malířka, ilustrátorka a sochařka. Předmětem jejích kreseb a obrazů byly zvláště krajinomalba a portréty (specializovala se na dětský portrét), zabývala se i žánrovými náměty a zátišími. K často opakovaným námětům jejího díla patřily výjevy z různých zákoutí rodné Prahy (zejména z Malé Strany, kde žila v domě U Pavlánských), z příbramského kraje a Podřipska. Rovněž se věnovala ilustrační tvorbě pro děti a vyučovala figurální malířství.