Lot 48
Bohumil Mareček (1884 - 1962) KOUPÁNÍ U RYBNÍKA

1926
Olej, plátno
90,5 x 70,5 cm (v x š)
Vlevo nahoře "B. Mareček 1926"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   217 EUR

Dosažená cena
24 000 CZK
   |   1 043 EUR

Bohumil Mareček navázal na figurativní tvorbu předních českých akademiků poslední čtvrtiny 19. století, od nichž získal skvělou malířskou průpravu. Studoval u Emanuela Krescence Lišky, Felixe Jeneweina a Karla Vítězslava Maška. Zaměřoval se na dívčí akty a portrétovaní, maloval líbezné secesní kompozice v živých a sytých barvách. Koupání u rybníka představuje reprezentativní ukázku malířovy práce s barvou a se světlem, kdy teplo letnícho slunce prostupuje celou kompozicí a projasňuje žluté, blankytné a vegetálně zelené tóny a obraz tak působí neobyčejně živě.