Lot 18
Louis Joseph Raphaël Collin (1850 - 1916) PRIMAVERA

2. polovina 19. století
Olej, plátno
46,3 x 22 cm (v x š)
Vpravo dole "RC"

Vyvolávací cena
4 000 CZK
   |   174 EUR

Dosažená cena
12 000 CZK
   |   522 EUR

Na českém trhu s uměním naprosto raritně se vyskytující malba předního francouzského malíře a grafika 19. století, autora, který svým přátelstvím s příslušníky impresionistického hnutí překonal akademické východisko k jasné a zářivé barevné paletě. Kromě toho, že ralizoval výmalby v těch nejprestižnějších kulturních centrech Paříže, jako například na místní radnici (Hôtel de ville), proslul Collin jako profesor první generace japonských akademických malířů, zejména z Tokijské školy výtvarného umění. Z toho důvodu je také mimořádně ceněn nejen ve své rodné Francii, ale také v Japonsku.