Lot 170
Josef Józa Novák (1883 - 1958) ROZSÉVAČ

1916
patinovaná sádra
53,5 cm (v)
Signováno a datováno dole: J. J. Novák / 1916

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   87 EUR

Dosažená cena
2 500 CZK
   |   109 EUR

Josef Joza Novák studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze mezi lety 1901 až 1907. Od roku 1907 studoval soukromě v Paříži, poté pracoval u sochaře prof. Alberta Lauermanna v Detmoldu v Německu. Vystavoval s Jednotou umělců výtvarných a Uměleckou Besedou v Praze. Svými díly je zastoupený ve sbírkách Národní galerie.