Lot 28
Antonín Waldhauser (1835 - 1913) VĚTRNÝ MLÝN

Přelom 19. a 20. století
Olej, dřevo
14 x 20,5 cm (v x š)
Vpravo dole "AW"

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   130 EUR

Dosažená cena
36 000 CZK
   |   1 565 EUR

Antonín Waldhauser patřil mezi znamenité krajináře a jako ilustrátor přispíval do Zlaté Prahy. Ve svém raném díle se zabýval historickou malbou, ale později maloval téměř výhradně krajiny v jižních a východních Čechách a na Moravě. Maloval také zimní motivy a nevyhýbal se ani průmyslové periferii.