Lot 26
ZLATÝ POHÁR

11,5 cm (v), 188.3 g

Vyvolávací cena
80 000 CZK
   |   3 200 EUR
Dosažená cena
170 000 CZK
   |   6 800 EUR
Vzácná práce ve zlatě tohoto typu. Pohár s erbem je jednoduchého tvaru, nahoře mírně kónický, dole nad dnem se dvěma kanelurami. Na těle poháru je reliéf erbu, který po stranách drží draci a nad ním je korunka. Průměr nahoře 7,7, průměr dole 5,2 cm. Na dně značeno punci – jeden s datací: 1774. Zlato o ryzosti 750/1000, váha 188,30 g. Osvědčení puncovního úřadu přiloženo.