Lot 55
Jan Václav Kautský (1827 - 1896) ZIMNÍ KRAJINA S KOVÁRNOU

Po 1850
olej, plátno
74 x 100 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
380 000 CZK
   |   15 833 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Zimní krajina s kovárnou je neopochybné a velmi krásné díllo malíře Jana Václava Kautského, žáka Haushoferova na Akademii. V roce 1863 Prahu opustil a usadil se trvale ve Vídni. Zde zaujal svými romantickými krajinami, divadelními dekoracemi a několik scénických výprav vytvořil i pro Prahu. Předloženou práci charakterizuje působivá kompozice, kultivovaná barevnost a mistrný rukopis. Dílo je výjimečné galerijní hodnoty a je z něj patrné jak malíř mistrně ovládal perspektivu a jak uměl pracovat se světlem."

PORTRÉT MUŽE

Lot 15 Jan Kupecký (1666 - 1740) (připsáno) PORTRÉT MUŽE

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
PORTRÉT KONĚ

Lot 16 Neznámý Autor PORTRÉT KONĚ

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 1 042 EUR
Dosažená cena
27 000 CZK | 1 125 EUR
KRAJINA S PASTÝŘEM

Lot 17 Rosa da Tivoli (1655 - 1706) KRAJINA S PASTÝŘEM

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 5 000 EUR
PODOBIZNA MUŽE

Lot 40 Antonín Machek (1775 - 1844) PODOBIZNA MUŽE

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
ZÁMEK V HORNATÉ KRAJINĚ

Lot 41 Josef Navrátil (1798 - 1865) ZÁMEK V HORNATÉ KRAJINĚ

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
U JEZERA

Lot 54 Maximilian Joseph Haushofer (1811 - 1866) U JEZERA

Vyvolávací cena
600 000 CZK | 25 000 EUR
Dosažená cena
600 000 CZK | 25 000 EUR
ZIMNÍ KRAJINA S KOVÁRNOU

Lot 55 Jan Václav Kautský (1827 - 1896) ZIMNÍ KRAJINA S KOVÁRNOU

Vyvolávací cena
380 000 CZK | 15 833 EUR
LOM

Lot 56 Bedřich Havránek (1821 - 1899) LOM

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK | 3 542 EUR
KVETOUCÍ SAD

Lot 57 Pál Szinyei Merse (1845 - 1920) KVETOUCÍ SAD

Vyvolávací cena
95 000 CZK | 3 958 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 5 000 EUR
SLADKÉ BŘÍMĚ

Lot 58 Vilém Trsek (1862 - 1937) SLADKÉ BŘÍMĚ

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 5 000 EUR
Dosažená cena
160 000 CZK | 6 667 EUR
LESNÍ CESTA

Lot 59 Julius Mařák (1832 - 1899) LESNÍ CESTA

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK | 3 125 EUR
MÝTINA V LESE

Lot 60 Julius Mařák (1832 - 1899) MÝTINA V LESE

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 833 EUR