Lot 28
EMPÍROVÁ SEDACÍ SOUPRAVA

Kolem 1810
mahagonové dřevo, zlacené a polychromované dřevo, čaloun

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK
   |   5 417 EUR

Výjimečná sedací souprava z období středoevropského empíru představuje reprezentativní kusy nábytku určené pro aristokracii a bohaté měšťanstvo tehdejší doby. Kulatý stůl (80 x průměr 84,5 cm) se zásuvkou je nesen třemi nohami v řezbě s námětem karyatid v akantovém listu a s lvími packami. Křeslo se sfingami a dvě židle s delfíny jsou tvořeny mahagonovým dřevem s řezbou ze zlaceného a černěného dřeva. Mimořádně zpracovaná sofa (110 x 174 x 90 cm) je spojením nadčasového designu a elegantní empírové maniery. Sofa určená do prostoru vyniká svým zaobleným tvarem spolu s dekorativními vyřezávanými prvky: kariatidy na místě područek, hlavy gryfů a lví packy. Plochy jsou vyplněný dekorem akantového listu a lukem s toulcem technikou schwarzlotu. Původní i pozdější zlacení, restaurováno i místy určeno k restaurování.

GOTICKÁ MADONA

Lot 1 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 2 GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Lot 3 Neznámý Německý Mistr TROJICE SVATÝCH PATRONŮ

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Lot 4 Hartmann Schedel (1440 - 1514) STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY

Vyvolávací cena
9 000 CZK | 375 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 750 EUR
BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Lot 5 Johann Sadeler (1550 - 1600) BAKCHUS, HUDBA A AMOR

Vyvolávací cena
22 000 CZK | 917 EUR
Dosažená cena
22 000 CZK | 917 EUR
PIETA S ANDĚLY

Lot 6 Neznámý Italský Mistr PIETA S ANDĚLY

Vyvolávací cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Lot 7 Paolo Veronese (1528 - 1588) (následovník) JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA

Vyvolávací cena
160 000 CZK | 6 667 EUR
TŘI SUDIČKY

Lot 8 Hans von Aachen (1552 - 1615) (následovník) TŘI SUDIČKY

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
VESNICKÝ TANEC

Lot 9 Neznámý Vlámský Mistr VESNICKÝ TANEC

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 500 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Lot 10 MANÝRISTICKÁ TRUHLA

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 167 EUR
Dosažená cena
43 000 CZK | 1 792 EUR
MANÝRISTICKÝ KABINET

Lot 11 MANÝRISTICKÝ KABINET

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Lot 12 Jan Baptist Weenix (1621 - 1660) (dílna) KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 833 EUR
MARIE TEREZIE A FRANTIŠEK I. ŠTĚPÁN LOTRINSKÝ

Lot 13 Martin van Meytens (1695 - 1770) (připsáno) MARIE TEREZIE A FRANTIŠEK I. ŠTĚPÁN LOTRINSKÝ

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 4 167 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 4 167 EUR
SVATÝ JAN NEPOMUCKÝ

Lot 14 Ignác František Platzer (1717 - 1787) SVATÝ JAN NEPOMUCKÝ

Vyvolávací cena
90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
190 000 CZK | 7 917 EUR
PUTTO

Lot 15 Ignác František Platzer (1717 - 1787) PUTTO

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 167 EUR
Dosažená cena
32 000 CZK | 1 333 EUR
TROJICE PUTTI

Lot 16 TROJICE PUTTI

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 1 042 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 1 042 EUR
TŘI KRÁLOVÉ

Lot 17 TŘI KRÁLOVÉ

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 1 042 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
POUSTEVNÍK SE TŘEMI ANDĚLY

Lot 18 Norbert Grund (1717 - 1767) POUSTEVNÍK SE TŘEMI ANDĚLY

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
PAPEŽ INOCENC XI.

Lot 19 PAPEŽ INOCENC XI.

Vyvolávací cena
20 000 CZK | 833 EUR
BAROKNÍ VAJÍČKO

Lot 20 BAROKNÍ VAJÍČKO

Vyvolávací cena
12 000 CZK | 500 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK | 625 EUR
HABÁNSKÝ TALÍŘ

Lot 21 HABÁNSKÝ TALÍŘ

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
Dosažená cena
150 000 CZK | 6 250 EUR
POSTHABÁNSKÝ DŽBÁN

Lot 22 POSTHABÁNSKÝ DŽBÁN

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 625 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK | 625 EUR
POSTHABÁNSKÝ DŽBÁN

Lot 23 POSTHABÁNSKÝ DŽBÁN

Vyvolávací cena
10 000 CZK | 417 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK | 625 EUR
BAROKNÍ CECHOVNÍ TRUHLA

Lot 24 BAROKNÍ CECHOVNÍ TRUHLA

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 625 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 500 EUR