55 000 CZK
| 2 292 EUR
Lot 188
FREGATA (ČERVENÁ)
1959
olej, plátno
65,5 x 70,5 cm (v x š)
sign. verso: Jitka Kolínská
Vyvolávací cena
Dosažená cena
550 000 CZK
| 22 917 EUR
| 22 917 EUR
Fregata pochází z atraktivního období 50. let, kdy Jitka Kolínská experimentovala s abstrakcí. Lodě a krajiny zalité tajemným večerním světlem modelují jasné a ryzí barevné akordy, které budí dojem upřímného zprostředkování prožitku. Tvorba Jitky Kolínské na sebe rychle upoutává pozornost jak svojí křehkou poetičností, která je některými popisována jako "programově ženská", tak svérázným tvaroslovím a použitím barvy.
Lot 62 KAFKA V ATELIÉRU
Vyvolávací cena55 000 CZK | 2 292 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Lot 63 VŮNĚ RŮŽÍ
Vyvolávací cena8 000 CZK | 333 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK | 500 EUR
Lot 64 SECESNÍ TALÍŘEK
Vyvolávací cena3 000 CZK | 125 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 417 EUR
Lot 65 PROBUZENÍ
Vyvolávací cena120 000 CZK | 5 000 EUR
Dosažená cena
370 000 CZK | 15 417 EUR
Lot 66 HLAVA JOSEFA MÁNESA
Vyvolávací cena12 000 CZK | 500 EUR
Dosažená cena
34 000 CZK | 1 417 EUR
Lot 67 KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ
Vyvolávací cena15 000 CZK | 625 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK | 625 EUR
Lot 68 GENERÁL M. R. ŠTEFÁNIK
Vyvolávací cena90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
430 000 CZK | 17 917 EUR
Lot 69 PORTRÉT SOCHAŘE BOHUMILA KAFKY
Vyvolávací cena5 000 CZK | 208 EUR
Dosažená cena
5 000 CZK | 208 EUR