Lot 117
KOLOUCH Z HERCULANEA
Počátek 20. století
bronz
93,5 x 77 x 21,5 cm (v x š x h)
nesign.
| 3 958 EUR
Jedná se o věrnou kopii starověké dochované sochy z 1. století před naším letopočtem, v současnosti nacházející se v Národním archeologickém muzeu v Neapoli, patrně z přelomu 19. a 20. století. Především lehkost a jemnost provedení jsou charakteristickými rysy párových plastik kolouchů nalezených v roce 1756 v Herculaneu. Jednalo se o dvě sochy, které byly původně součástí sochařského komplexu Villa dei Papiri, aristokratické rezidence nacházející se mimo městskou oblast starověkého Herculanea v blízkosti Pompejí. Motiv koloucha byl spojovaný s Dionýsem, neboť bůh a jeho následovníci nosili jeho kůži. Koloušek je zobrazen v životní velikosti s pozoruhodným realismem: hlava vztyčená, tvář nakloněná na levou stranu, napnuté uši k poslechu.
Lot 1 GOTICKÁ MADONA
Vyvolávací cena40 000 CZK | 1 667 EUR
Dosažená cena
40 000 CZK | 1 667 EUR
Lot 2 GOTICKÁ MADONA
Vyvolávací cena45 000 CZK | 1 875 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 875 EUR
Lot 3 TROJICE SVATÝCH PATRONŮ
Vyvolávací cena65 000 CZK | 2 708 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
Lot 4 STŘEDOVĚKÝ PROSPEKT PRAHY
Vyvolávací cena9 000 CZK | 375 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 750 EUR
Lot 5 BAKCHUS, HUDBA A AMOR
Vyvolávací cena22 000 CZK | 917 EUR
Dosažená cena
22 000 CZK | 917 EUR
Lot 6 PIETA S ANDĚLY
Vyvolávací cena130 000 CZK | 5 417 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 5 417 EUR
Lot 7 JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA
Vyvolávací cena160 000 CZK | 6 667 EUR
Lot 8 TŘI SUDIČKY
Vyvolávací cena70 000 CZK | 2 917 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
Lot 9 VESNICKÝ TANEC
Vyvolávací cena60 000 CZK | 2 500 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 583 EUR
Lot 10 MANÝRISTICKÁ TRUHLA
Vyvolávací cena28 000 CZK | 1 167 EUR
Dosažená cena
43 000 CZK | 1 792 EUR
Lot 11 MANÝRISTICKÝ KABINET
Vyvolávací cena35 000 CZK | 1 458 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 917 EUR
Lot 12 KRAJINA S RUINAMI A ZVÍŘATY
Vyvolávací cena80 000 CZK | 3 333 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 833 EUR
Lot 13 MARIE TEREZIE A FRANTIŠEK I. ŠTĚPÁN LOTRINSKÝ
Vyvolávací cena100 000 CZK | 4 167 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 4 167 EUR
Lot 14 SVATÝ JAN NEPOMUCKÝ
Vyvolávací cena90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
190 000 CZK | 7 917 EUR
Lot 15 PUTTO
Dosažená cena
32 000 CZK | 1 333 EUR
Lot 16 TROJICE PUTTI
Vyvolávací cena25 000 CZK | 1 042 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 1 042 EUR
Lot 17 TŘI KRÁLOVÉ
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 458 EUR
Lot 18 POUSTEVNÍK SE TŘEMI ANDĚLY
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 333 EUR
Lot 19 PAPEŽ INOCENC XI.
Vyvolávací cena20 000 CZK | 833 EUR
Lot 20 BAROKNÍ VAJÍČKO
Vyvolávací cena12 000 CZK | 500 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK | 625 EUR
Lot 21 HABÁNSKÝ TALÍŘ
Dosažená cena
150 000 CZK | 6 250 EUR
Lot 22 POSTHABÁNSKÝ DŽBÁN
Vyvolávací cena15 000 CZK | 625 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK | 625 EUR
Lot 23 POSTHABÁNSKÝ DŽBÁN
Vyvolávací cena10 000 CZK | 417 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK | 625 EUR
Lot 24 BAROKNÍ CECHOVNÍ TRUHLA
Dosažená cena
60 000 CZK | 2 500 EUR