Lot 195
ROSTLINY (TLENÍ)
1963
olej, plátno
86 x 63 cm (v x š)
sign. dole uprostřed: John 63
| 25 000 EUR
| 62 500 EUR
Z posudku PhDr. Rey Michalové Ph.D: "Jiří John byl solitérem, který nacházel sobě spřízněné tvůrce spíše ve výtvarnících starších. Z našich autorů to byli především Josef Šíma a Václav Boštík, z cizích malířů Giorgio Morandi a Max Ernst. Jiří John bývá považován za největšího přírodního lyrika v českém umění druhé poloviny dvacátého století. Jeho "tichý", zvnitřnělý a zároveň důrazný malířský a grafický projev představuje jeden z nejsvébytnějších dobových tvůrčích výrazů. Autor zde, až v jakési sakrální úctě, ztvárňuje tichý, utajený život pod povrchem země, kde se organický a anorganický svět jemně prolínají. Odkrývá neznámou tvář krajiny, objevuje a zvýznamňuje skryté přírodní děje, jejichž věčný koloběh (rašení, růst, tlení) odpovídá rytmu univerza."
Lot 62 KAFKA V ATELIÉRU
Vyvolávací cena55 000 CZK | 2 292 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Lot 63 VŮNĚ RŮŽÍ
Vyvolávací cena8 000 CZK | 333 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK | 500 EUR
Lot 64 SECESNÍ TALÍŘEK
Vyvolávací cena3 000 CZK | 125 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 417 EUR
Lot 65 PROBUZENÍ
Vyvolávací cena120 000 CZK | 5 000 EUR
Dosažená cena
370 000 CZK | 15 417 EUR
Lot 66 HLAVA JOSEFA MÁNESA
Vyvolávací cena12 000 CZK | 500 EUR
Dosažená cena
34 000 CZK | 1 417 EUR
Lot 67 KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ
Vyvolávací cena15 000 CZK | 625 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK | 625 EUR
Lot 68 GENERÁL M. R. ŠTEFÁNIK
Vyvolávací cena90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
430 000 CZK | 17 917 EUR
Lot 69 PORTRÉT SOCHAŘE BOHUMILA KAFKY
Vyvolávací cena5 000 CZK | 208 EUR
Dosažená cena
5 000 CZK | 208 EUR