Lot 110
STUDIE K SÉRII C, V, 4
1935-1937
akvarel, kvaš, tužka, paapír
20,5 x 8,6 cm (v x š)
sign. dole uprostřed:
| 20 417 EUR
| 39 583 EUR
Z posudku PhDr. Rey Michalové Ph.D: "Předložené dílo je autentickou, sběratelsky cennou, vizuálně bohatě orchestrovanou, dokonalou skladebnou rovnováhu prezentující prací Františka Kupky, jedné z nejvýznamnějších osobností českého umění, světového průkopníka abstraktní malby první poloviny dvacátého století. Fúze širokého spektra Kupkových zájmů a tvůrčích predispozic vyústila v roce 1912 v první čistě abstraktní obrazy. Myšlenkové základy série C (odvozené od francouzského Contrastes - Kontrasty), sestávající celkem z dvanácti obrazů realizovaných v letech 1935-1954, je třeba hledat již v prvopočátcích autorovy abstraktní tvorby. Vizuální zdroje vertikálního principu byly v Kupkově tvorbě různé a sahaly od majestátních skalních útvarů na bretaňském pobřeží, přes gotickou architekturu ke stupňovitým věžím hinduistických chrámů. Obrazy ze série C uvádějí do hry Kupkovu myšlenku vnitřního prostoru ohraničeného více či méně zřetelným architektonickým rámcem. Zrakové zážitky se zde stávají skladebnými kameny stavby nové skutečnosti, která je již "poslušna zákonů jiných, než jsou zákony objektivního světa" (F. Kupka)." Přiložen i posudek Pierra Brullé (1997)
Lot 62 KAFKA V ATELIÉRU
Vyvolávací cena55 000 CZK | 2 292 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Lot 63 VŮNĚ RŮŽÍ
Vyvolávací cena8 000 CZK | 333 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK | 500 EUR
Lot 64 SECESNÍ TALÍŘEK
Vyvolávací cena3 000 CZK | 125 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 417 EUR
Lot 65 PROBUZENÍ
Vyvolávací cena120 000 CZK | 5 000 EUR
Dosažená cena
370 000 CZK | 15 417 EUR
Lot 66 HLAVA JOSEFA MÁNESA
Vyvolávací cena12 000 CZK | 500 EUR
Dosažená cena
34 000 CZK | 1 417 EUR
Lot 67 KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ
Vyvolávací cena15 000 CZK | 625 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK | 625 EUR
Lot 68 GENERÁL M. R. ŠTEFÁNIK
Vyvolávací cena90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
430 000 CZK | 17 917 EUR
Lot 69 PORTRÉT SOCHAŘE BOHUMILA KAFKY
Vyvolávací cena5 000 CZK | 208 EUR
Dosažená cena
5 000 CZK | 208 EUR