750 000 CZK
| 31 250 EUR
Lot 198
TVARY
1962
olej, plátno
163 x 288,5 cm (v x š)
nesign.
Vyvolávací cena
Dosažená cena
2 000 000 CZK
| 83 333 EUR
| 83 333 EUR
Počátkem 60. let Ota Janeček opustil dosavadní způsob figurace a po jisté období pracoval se silně abstrahovanými podobami tvarů, organismů a buněk v sérii Z čeho je svět. Tvarosloví je založeno na monumentalizovaných formách a ve vrstvené malbě, přičemž jednotlivé vrstvy navzájem prostupují stíráním. Nabízený obraz Tvary je pravděpodobně nejrozměrnějším dílem, jaké kdy vytvořil. Dílo pochází z pozůstalosti autora a je evidováno v soupise díla. Bylo vystaveno na Výstavě Ota Janeček, z atelieru v Arthousu Hejtmánek v roce 2025.
Lot 62 KAFKA V ATELIÉRU
Vyvolávací cena55 000 CZK | 2 292 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 708 EUR
Lot 63 VŮNĚ RŮŽÍ
Vyvolávací cena8 000 CZK | 333 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK | 500 EUR
Lot 64 SECESNÍ TALÍŘEK
Vyvolávací cena3 000 CZK | 125 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 417 EUR
Lot 65 PROBUZENÍ
Vyvolávací cena120 000 CZK | 5 000 EUR
Dosažená cena
370 000 CZK | 15 417 EUR
Lot 66 HLAVA JOSEFA MÁNESA
Vyvolávací cena12 000 CZK | 500 EUR
Dosažená cena
34 000 CZK | 1 417 EUR
Lot 67 KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ
Vyvolávací cena15 000 CZK | 625 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK | 625 EUR
Lot 68 GENERÁL M. R. ŠTEFÁNIK
Vyvolávací cena90 000 CZK | 3 750 EUR
Dosažená cena
430 000 CZK | 17 917 EUR
Lot 69 PORTRÉT SOCHAŘE BOHUMILA KAFKY
Vyvolávací cena5 000 CZK | 208 EUR
Dosažená cena
5 000 CZK | 208 EUR