Lot 35
Ercole Ferrata (1610 - 1686) ALEGORIE ZÁVISTI

31 cm (v)

Vyvolávací cena
90 000 CZK
   |   3 600 EUR
Dosažená cena
200 000 CZK
   |   8 000 EUR
Ercole Ferrata patří k velkým sochařům italského baroka druhé poloviny 17. století. Jeho dílo je ovlivněno tvorbou Alessandra Algardiho a Francoise Duquesnoye. Zcela určitě však rozeznáme i vliv silného výrazového i formálního expresionismu Gian Lorenza Berniniho, s nímž Ferrata nejednou spolupracoval. Ferratova díla jsou zastoupena v mnoha kostelích v Římě, Neapoli, Sieně, ale také ve Vratislavi, kde navrhl a realizoval výzdobu katedrální kaple sv. Alžběty. Drobná plastika se vyznačuje kvalitní cizelérskou prací. Bronz v ohni zlacený.