650 000 CZK
| 26 000 EUR
Lot 75
ANDĚL
143,5 x 72,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
1 100 000 CZK
| 44 000 EUR
| 44 000 EUR
František Urban, jeden z prvních žáků Františka Ženíška na pražské Uměleckoprůmyslové škole, náleží k nejvýraznějším akademickým figuralistům přelomu 19. a 20. století. Stěžejní část jeho práce spočívala v návrzích chrámové výzdoby a vitrážových oken. Jeho dílem jsou návrhy oken pro kostel sv. Ludmily na Vinohradech, výmalba a okna v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. V letech 1902-3 pracoval spolu se svou manželkou na výzdobě nově dostavěných částí baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Právě z této doby pochází Anděl - svěží lyrická secesní malba. Na rozdíl od nástěnných maleb se zde autor nemusel soustředit na plochu, mohl použít větší valérový rozsah a modelovat objem. Obraz byl vystavován na: Křídla slávy, Galerie Rudolfinum, září 2000-leden 2001; Tajemné dálky - Symbolismus v českých zemích 1880-1914, Muzeum umění Olomouc, listopad 2014-únor 2015; Władcy snów. Symbolizm na ziemiach czeskich 1880–1914, Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków, květen-září 2014. Rovněž existuje předpoklad, že mohl být obraz vystaven na souborných výstavách v roce 1921 a 1944. Olej na plátně. Signováno a datováno vpravo dole F. Urban 1902.
Lot 1 I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO
Vyvolávací cena25 000 CZK | 1 000 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK | 3 000 EUR
Lot 2 CIVITATES ORBIS TERRARUM
Vyvolávací cena600 000 CZK | 24 000 EUR
Dosažená cena
1 300 000 CZK | 52 000 EUR
Lot 3 TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS
Dosažená cena
26 000 CZK | 1 040 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 1 000 EUR
Lot 5 GOTICKÁ MADONA
Vyvolávací cena380 000 CZK | 15 200 EUR
Dosažená cena
410 000 CZK | 16 400 EUR
Lot 6 GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA
Vyvolávací cena100 000 CZK | 4 000 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 4 000 EUR
Lot 7 SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE
Vyvolávací cena150 000 CZK | 6 000 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 7 200 EUR
Lot 8 KRISTUS
Vyvolávací cena480 000 CZK | 19 200 EUR
Lot 9 JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA
Vyvolávací cena1 100 000 CZK | 44 000 EUR
Lot 10 JEZDECKÁ PODOBIZNA
Vyvolávací cena80 000 CZK | 3 200 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 600 EUR
Lot 11 PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ
Vyvolávací cena40 000 CZK | 1 600 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 600 EUR
Lot 12 SPÍCÍ ARIADNA
Vyvolávací cena30 000 CZK | 1 200 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 800 EUR