Lot 75
František Urban (1868 - 1919) ANDĚL

143,5 x 72,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
650 000 CZK
   |   24 528 EUR
Dosažená cena
1 100 000 CZK
   |   41 509 EUR
František Urban, jeden z prvních žáků Františka Ženíška na pražské Uměleckoprůmyslové škole, náleží k nejvýraznějším akademickým figuralistům přelomu 19. a 20. století. Stěžejní část jeho práce spočívala v návrzích chrámové výzdoby a vitrážových oken. Jeho dílem jsou návrhy oken pro kostel sv. Ludmily na Vinohradech, výmalba a okna v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. V letech 1902-3 pracoval spolu se svou manželkou na výzdobě nově dostavěných částí baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Právě z této doby pochází Anděl - svěží lyrická secesní malba. Na rozdíl od nástěnných maleb se zde autor nemusel soustředit na plochu, mohl použít větší valérový rozsah a modelovat objem. Obraz byl vystavován na: Křídla slávy, Galerie Rudolfinum, září 2000-leden 2001; Tajemné dálky - Symbolismus v českých zemích 1880-1914, Muzeum umění Olomouc, listopad 2014-únor 2015; Władcy snów. Symbolizm na ziemiach czeskich 1880–1914, Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków, květen-září 2014. Rovněž existuje předpoklad, že mohl být obraz vystaven na souborných výstavách v roce 1921 a 1944. Olej na plátně. Signováno a datováno vpravo dole F. Urban 1902.

I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Lot 1 I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK | 2 830 EUR
CIVITATES ORBIS TERRARUM

Lot 2 CIVITATES ORBIS TERRARUM

Vyvolávací cena
600 000 CZK | 22 642 EUR
Dosažená cena
1 300 000 CZK | 49 057 EUR
TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Lot 3 TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 981 EUR

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 943 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 5 Neznámý středoevropský Mistr (????) GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
380 000 CZK | 14 340 EUR
Dosažená cena
410 000 CZK | 15 472 EUR
GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Lot 6 Neznámý rakouský Mistr (????) GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Lot 7 Neznámý Holandský Mistr (????) SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 5 660 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
KRISTUS

Lot 8 Neznámý Italský Mistr (????) KRISTUS

Vyvolávací cena
480 000 CZK | 18 113 EUR
JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Lot 9 Johannes Spilberg (1619 - 1690) JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Vyvolávací cena
1 100 000 CZK | 41 509 EUR
JEZDECKÁ PODOBIZNA

Lot 10 René Antoine Houasse (1645 - 1710) JEZDECKÁ PODOBIZNA

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 283 EUR
PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Lot 11 Neznámý Italský Mistr (????) PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 509 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
SPÍCÍ ARIADNA

Lot 12 Neznámý Italský Mistr (????) SPÍCÍ ARIADNA

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 132 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 642 EUR