Lot 149
Bohumír Matal (1922 - 1988) DEŠTNÍKÁŘ

90 x 60 cm (v x š)

Vyvolávací cena
600 000 CZK
   |   22 642 EUR
Dosažená cena
1 400 000 CZK
   |   52 830 EUR
Pro malbu se Matal definitivně rozhoduje až po svém návratu z totálního nasazení v Německu roku 1945 a hned aktivně vstupuje na uměleckou scénu. Vstupuje do SVU Aleš, Umělecké besedy a Skupiny 42. Už v roce 1946 se účastní kolektivní výstavy Art tchécoslovaque 1938 - 1946, kterou v Paříži organizoval Josef Šíma a Paul Eluard. Obeslal ji pěti díly, která však dodnes nebyla přesně identifikována, takže existuje možnost, že právě toto plátno mohlo být mezi vystavenými díly. Domněnku podporuje kolek z rubové strany. Deštníkář je ukázkou autorova básnického civilismu. Propojuje staré časy s budoucností, věci všední s vizemi novátorskými. Na pozadí starých činžovních domů předvádí industriální figuru s obyčejným deštníkem. Typická je i poněkud temná barevnost s výraznějšími detaily. Toto téma autor zpracoval ve stejném roce v menším formátu technikou oleje na papíře. Nabízený obraz je sběratelsky výjimečnou komoditou z raného umělcova období, která se na českém trhu nabízí jen málokdy. Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole Matal 46. Vzadu přípis B. Matal, 1946, Deštníkář.

I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Lot 1 I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK | 2 830 EUR
CIVITATES ORBIS TERRARUM

Lot 2 CIVITATES ORBIS TERRARUM

Vyvolávací cena
600 000 CZK | 22 642 EUR
Dosažená cena
1 300 000 CZK | 49 057 EUR
TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Lot 3 TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 981 EUR

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 943 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 5 Neznámý středoevropský Mistr (????) GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
380 000 CZK | 14 340 EUR
Dosažená cena
410 000 CZK | 15 472 EUR
GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Lot 6 Neznámý rakouský Mistr (????) GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Lot 7 Neznámý Holandský Mistr (????) SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 5 660 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
KRISTUS

Lot 8 Neznámý Italský Mistr (????) KRISTUS

Vyvolávací cena
480 000 CZK | 18 113 EUR
JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Lot 9 Johannes Spilberg (1619 - 1690) JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Vyvolávací cena
1 100 000 CZK | 41 509 EUR
JEZDECKÁ PODOBIZNA

Lot 10 René Antoine Houasse (1645 - 1710) JEZDECKÁ PODOBIZNA

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 283 EUR
PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Lot 11 Neznámý Italský Mistr (????) PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 509 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
SPÍCÍ ARIADNA

Lot 12 Neznámý Italský Mistr (????) SPÍCÍ ARIADNA

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 132 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 642 EUR