Lot 82
Vlaho Bukovac (1855 - 1922) JARO

41,5 x 51 cm (v x š)

Vyvolávací cena
1 200 000 CZK
   |   45 283 EUR
Dosažená cena
1 400 000 CZK
   |   52 830 EUR
Dílo náleží do cyklu čtyřech ročních dob, který vznikl v období, kdy Bukovac již šestým rokem vyučoval na Akademii v Praze. Každé plátno zobrazuje výjevy z venkovského života. Jaro je vyjádřeno svěží romantickou scénou mladého děvčete v rozkvétajícím sadu, jak se snaží přivonět si ke květu šeříku. Postava vykazuje až portrétní rysy, detailní pozornost je věnována prvnímu plánu, krajina je pojata spíše zkratkovitě. Obraz patří do autorova vyzrálého tvůrčího období, pro které jsou mimo jiné charakteristické žánrové scény s polopostavami. Rukopis i práce s barvou a světelnou atmosférou odpovídá Bukovacově impresionistickému vidění. Obraz je uveden v soupisu díla pod názvem „Proljeće" a číslem 836 v rámci monografie - Vera Kružyć Uchytil: Vlaho Bukovac - život a dílo, Záhřeb, 2005. Publikováno v časopise Český svět, 1909. Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole Vlaho Bukovac 1909.

I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Lot 1 I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK | 2 830 EUR
CIVITATES ORBIS TERRARUM

Lot 2 CIVITATES ORBIS TERRARUM

Vyvolávací cena
600 000 CZK | 22 642 EUR
Dosažená cena
1 300 000 CZK | 49 057 EUR
TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Lot 3 TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 981 EUR

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 943 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 5 Neznámý středoevropský Mistr (????) GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
380 000 CZK | 14 340 EUR
Dosažená cena
410 000 CZK | 15 472 EUR
GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Lot 6 Neznámý rakouský Mistr (????) GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Lot 7 Neznámý Holandský Mistr (????) SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 5 660 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
KRISTUS

Lot 8 Neznámý Italský Mistr (????) KRISTUS

Vyvolávací cena
480 000 CZK | 18 113 EUR
JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Lot 9 Johannes Spilberg (1619 - 1690) JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Vyvolávací cena
1 100 000 CZK | 41 509 EUR
JEZDECKÁ PODOBIZNA

Lot 10 René Antoine Houasse (1645 - 1710) JEZDECKÁ PODOBIZNA

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 283 EUR
PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Lot 11 Neznámý Italský Mistr (????) PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 509 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
SPÍCÍ ARIADNA

Lot 12 Neznámý Italský Mistr (????) SPÍCÍ ARIADNA

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 132 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 642 EUR