Lot 09
Johannes Spilberg (1619 - 1690) JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

65 x 54 cm (v x š)

Vyvolávací cena
1 100 000 CZK
   |   41 509 EUR
Spilberg pocházel z německého Düsseldorfu, kde začal studovat malbu u svého otce, který jej poslal roku 1640 do Antverp k Rubensovi. Ten ale zemřel a tak mladý Spilberg pokračoval do Amsterdamu. Zde se sedm let učil u jediného přímého žáka Rembrandta, Govaerta Flincka, a proto je považován za Rembrandtova žáka „druhé generace“. Po školení se vrátil do Düsseldorfu, kde působil jako malíř rodinných portrétů na dvoře falckého kurfiřta Filipa Viléma Falckého. Stěžejní díla vznikla ale asi právě za umělcova pobytu v Amsterdamu. Tematika velkých pláten byla výtvarně zajímavější, zobrazoval mytologické scény s bohatou figurální kompozicí, používal výraznou barevnost a soustředil se na detaily. Spilbergova díla jsou dnes zastoupena v předních světových galeriích. Obraz vypráví biblický námět odmítnuté manželky Putifara, faraonova správce, který svěřil Josefovi, jehož koupil jako otroka, dohled nad svým vlastním domem. Scéna je pojatá velmi živě, figury jsou v dynamickém esovitém pohybu. Celou atmosféru dotváří kontrasty světla a stínu, ale také detaily jednotlivých předmětů v místnosti. Zejména ve výrazu ženské tváře, je patrné mistrovo holandské školení. Olej na dřevěné desce.

I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Lot 1 I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK | 2 830 EUR
CIVITATES ORBIS TERRARUM

Lot 2 CIVITATES ORBIS TERRARUM

Vyvolávací cena
600 000 CZK | 22 642 EUR
Dosažená cena
1 300 000 CZK | 49 057 EUR
TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Lot 3 TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 981 EUR

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 943 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 5 Neznámý středoevropský Mistr (????) GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
380 000 CZK | 14 340 EUR
Dosažená cena
410 000 CZK | 15 472 EUR
GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Lot 6 Neznámý rakouský Mistr (????) GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Lot 7 Neznámý Holandský Mistr (????) SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 5 660 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
KRISTUS

Lot 8 Neznámý Italský Mistr (????) KRISTUS

Vyvolávací cena
480 000 CZK | 18 113 EUR
JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Lot 9 Johannes Spilberg (1619 - 1690) JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Vyvolávací cena
1 100 000 CZK | 41 509 EUR
JEZDECKÁ PODOBIZNA

Lot 10 René Antoine Houasse (1645 - 1710) JEZDECKÁ PODOBIZNA

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 283 EUR
PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Lot 11 Neznámý Italský Mistr (????) PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 509 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
SPÍCÍ ARIADNA

Lot 12 Neznámý Italský Mistr (????) SPÍCÍ ARIADNA

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 132 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 642 EUR
KERAMICKÝ TALÍŘ I

Lot 13 KERAMICKÝ TALÍŘ I

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
KERAMICKÝ TALÍŘ II

Lot 14 KERAMICKÝ TALÍŘ II

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
HABÁNSKÁ LAHEV

Lot 15 HABÁNSKÁ LAHEV

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
HABÁNSKÁ MÍSA

Lot 16 HABÁNSKÁ MÍSA

Vyvolávací cena
60 000 CZK | 2 264 EUR
Dosažená cena
120 000 CZK | 4 528 EUR
SVATÝ PETR

Lot 17 MICHAEL WENZEL HALBAX (1661 - 1711) SVATÝ PETR

Vyvolávací cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
JAN EVANGELISTA

Lot 18 Ignác František Platzer (1717 - 1787) JAN EVANGELISTA

Vyvolávací cena
120 000 CZK | 4 528 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK | 4 906 EUR
KŘEST KRISTA

Lot 19 Ferdinand Maximilián Brokoff (1688 - 1731) KŘEST KRISTA

Vyvolávací cena
470 000 CZK | 17 736 EUR
KVĚTINOVÉ ZÁTIŠÍ

Lot 20 Jan Kašpar Hirschely (1695 - 1743) KVĚTINOVÉ ZÁTIŠÍ

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
95 000 CZK | 3 585 EUR
ZÁTIŠÍ SE STEHLÍKEM

Lot 21 Monogramista P.F.W.D. (????) ZÁTIŠÍ SE STEHLÍKEM

Vyvolávací cena
70 000 CZK | 2 642 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
KRAJINA S FIGURÁLNÍ STAFÁŽÍ

Lot 22 Jan Frans I. van Bredael (1686 - 1750) KRAJINA S FIGURÁLNÍ STAFÁŽÍ

Vyvolávací cena
95 000 CZK | 3 585 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK | 4 151 EUR
PÁROVÉ VEDUTY

Lot 23 Neznámý Italský Mistr (????) PÁROVÉ VEDUTY

Vyvolávací cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
GALANTNÍ HUDEBNÍ SCÉNA

Lot 24 Simon Trogen (1693 - 1768) GALANTNÍ HUDEBNÍ SCÉNA

Vyvolávací cena
160 000 CZK | 6 038 EUR