Lot 151
Josef Šíma (1891 - 1971) V YERRES

60 x 81 cm (v x š)

Vyvolávací cena
1 800 000 CZK
   |   67 925 EUR
Dosažená cena
1 900 000 CZK
   |   71 698 EUR
Poválečné období je pro autora dobou nového sebehledání. Rozvíjí svou tvorbu nezávisle na dobových proudech a hnutích. V padesátých letech se občas vrací k některým předválečným tématům, ale s novým nadhledem. V létě 1952 vytváří série vesniček, v nich krajinu redukuje na barevné bloky, které ale nepostrádají lyričnost a určitou snovost. Krajina z Yerres, jižně od Paříže, svou sytou ale svěží barevností zelenofialových tónů a jasně tyrkysového nebe, evokuje snad levandulová pole. Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole J. Šíma 52. Vzadu signatura, datace a přípis Á Yerres.

I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Lot 1 I QUATTRO LIBRI DELL'ARCHITETTURA DI ANDREA PALLADIO

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
75 000 CZK | 2 830 EUR
CIVITATES ORBIS TERRARUM

Lot 2 CIVITATES ORBIS TERRARUM

Vyvolávací cena
600 000 CZK | 22 642 EUR
Dosažená cena
1 300 000 CZK | 49 057 EUR
TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Lot 3 TOUTES LES OEUVRES DE ME ANDRÉ LAURENS

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK | 981 EUR

Vyvolávací cena
25 000 CZK | 943 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 943 EUR
GOTICKÁ MADONA

Lot 5 Neznámý středoevropský Mistr (????) GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
380 000 CZK | 14 340 EUR
Dosažená cena
410 000 CZK | 15 472 EUR
GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Lot 6 Neznámý rakouský Mistr (????) GOTICKÁ PLASTIKA BISKUPA

Vyvolávací cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 774 EUR
SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Lot 7 Neznámý Holandský Mistr (????) SNÍMÁNÍ Z KŘÍŽE

Vyvolávací cena
150 000 CZK | 5 660 EUR
Dosažená cena
180 000 CZK | 6 792 EUR
KRISTUS

Lot 8 Neznámý Italský Mistr (????) KRISTUS

Vyvolávací cena
480 000 CZK | 18 113 EUR
JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Lot 9 Johannes Spilberg (1619 - 1690) JOSEF A ŽENA PUTIFAROVA

Vyvolávací cena
1 100 000 CZK | 41 509 EUR
JEZDECKÁ PODOBIZNA

Lot 10 René Antoine Houasse (1645 - 1710) JEZDECKÁ PODOBIZNA

Vyvolávací cena
80 000 CZK | 3 019 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK | 5 283 EUR
PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Lot 11 Neznámý Italský Mistr (????) PÁROVÉ PLASTIKY KONÍ

Vyvolávací cena
40 000 CZK | 1 509 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 453 EUR
SPÍCÍ ARIADNA

Lot 12 Neznámý Italský Mistr (????) SPÍCÍ ARIADNA

Vyvolávací cena
30 000 CZK | 1 132 EUR
Dosažená cena
70 000 CZK | 2 642 EUR