Lot 95
Josef Navrátil (1798 - 1865) VODNÍ MLÝN V HORÁCH

50. léta 19. století
Olej, dřevo
51 x 74,5 cm (v x š)
Signováno: Vlevo dole "Jos. Nawratil"

Vyvolávací cena
550 000 CZK
   |   22 000 EUR
Dosažená cena
550 000 CZK
   |   22 000 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Předložený obraz Vodní mlýn v horách je nepochybná a velmi krásná práce malíře Josefa Navrátila z padesátých let. Pokud ve čtyřicátých letech dával přednost kvašové technice a komornímu formátu, začátkem padesátých let vznikají také olejem malované záběry větších rozměrů. Motivicky zprvu převažují alpská pohoří, jejich údolí a jezera, později přistupují náměty ze severních Čech, Krkonoš a Slezska, kam Navrátil podnikal časté výlety, ale také z jeho pobytů na Šumavě. předložený olej Vodní mlýn v horách je ukázkou Navrátilovy neobyčejné schopnosti kompozičně a barevně zvládnout záběr se staveními rozložitého mlýna v podhůří na břehu řeky a vytvořit romanticky procítěnou scenérii. Oblaka na modré obloze ještě podtrhují náladovost záběru. Motiv krajiny s mlýnem se v Navrátilově tvorbě ve variantách objevuju často, ale ten předložený Vodní mlýn v horách patří, podle mého názoru, k nejlepším příkladům Navrátilovy osobité, suverénní a podmanivé malby."

Přiloženy posudky PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové, K. B. Mádla a J. Karáska ze Lvovic.

POZDNĚ GOTICKÁ MADONA

Lot 1 POZDNĚ GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
Dosažená cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
PIETA

Lot 2 Neznámý Autor PIETA

Vyvolávací cena
220 000 CZK | 8 800 EUR
Dosažená cena
230 000 CZK | 9 200 EUR
PÁROVÉ OBRÁZKY - POSMÍVÁNÍ SE KRISTU

Lot 3 PÁROVÉ OBRÁZKY - POSMÍVÁNÍ SE KRISTU

Vyvolávací cena
12 000 CZK | 480 EUR
Dosažená cena
23 000 CZK | 920 EUR
ZMRTVÝCHVSTÁNÍ KRISTA

Lot 4 ZMRTVÝCHVSTÁNÍ KRISTA

Vyvolávací cena
17 000 CZK | 680 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 200 EUR
RANÁ ŘÍMSKÁ A ŘECKÁ GEOGRAFIE

Lot 5 Filippo Giunta (1450 - 1517) RANÁ ŘÍMSKÁ A ŘECKÁ GEOGRAFIE

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
ČTYŘI RANÉ TISKY ŘÍMSKÉ ANTICKÉ KLASIKY

Lot 6 ČTYŘI RANÉ TISKY ŘÍMSKÉ ANTICKÉ KLASIKY

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 400 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 400 EUR
AMATORIA

Lot 7 Publius Ovidius Naso AMATORIA

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 720 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 720 EUR
PRAŽSKÁ RENESANČNÍ KOSMOGRAFIE

Lot 8 Johannes Honter (1498 - 1549) PRAŽSKÁ RENESANČNÍ KOSMOGRAFIE

Vyvolávací cena
48 000 CZK | 1 920 EUR
ZVĚSTOVÁNÍ

Lot 9 Neznámý Autor ZVĚSTOVÁNÍ

Vyvolávací cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
Dosažená cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
VEČERNÍ KRAJINA S MŮSTKEM A LOVCI

Lot 10 Neznámý Vlámský Mistr VEČERNÍ KRAJINA S MŮSTKEM A LOVCI

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 600 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 200 EUR
ZIMNÍ KRAJINA S BRUSLAŘI

Lot 11 Hendrik Avercamp (1585 - 1634) (následovník) ZIMNÍ KRAJINA S BRUSLAŘI

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 800 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK | 3 400 EUR
ALEGORIE ZIMY

Lot 12 Aegidius Sadeler (1570 - 1625) ALEGORIE ZIMY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 600 EUR
Dosažená cena
32 000 CZK | 1 280 EUR