Lot 205
Petr Brandl (1668 - 1735) PODOBIZNA FERDINANDA, HRABĚTE HROZNATY Z KOKOŘOVA A JEHO RODINY

258 x 304 cm (v x š)

Vyvolávací cena
2 500 000 CZK
   |   100 000 EUR
Olej na plátně, signováno vlevo dole PETRUS BRANDL PINX. Posudek: PhDr. Jaromír Neumann Restaurátorský průzkum: Prof. Karel Stetti Restaurátorská zpráva: Šárka a Petr Bergerovi Z posudku PhDr. Jaromíra Neumanna: Objevení Brandlovy skupinové podobizny Ferdinanda Hroznaty a jeho dětí přispívá mnohostranně k lepšímu poznání Brandlova portrétního umění a dosvědčuje mimořádné kvality jeho malířského výkonu také v oblasti profánní malby. Patří k vrcholným výkonům českého baroku v tomto malířském oboru. Umělecká hodnota Brandlova obrazu je mimořádná.