80 000 CZK
| 3 200 EUR
Lot 05
PORTRÉT DÍVKY
1. polovina 17. století
Olej, plátno
61,5 x 51 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
110 000 CZK
| 4 400 EUR
| 4 400 EUR
Portrét neprovdané dívky dle textu vpravo nahoře ve věku 16 let. Podobizna prozrazuje vytříbený vkus a je úměrná módě měšťanského patriciátu. Virtuozita malíře se projevuje v decentním projevu a zároveň náznaky postavení portrétované dívky pomocí jemných detailů jako je límec s šitou italskou reticellou, diadém ve vlasech s drahými kameny a perlami a bohatě zdobený řetěz a pás.