Lot 236
Neznámý Autor PÁROVÉ OBRAZY - KRÁLOVNA ZE SÁBY

17. století
Olej, plátno
Ve výřezu 69 x 103 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
55 000 CZK
   |   2 200 EUR

Podle Starého zákona nejmenovaná královna země sábské slyšela o veliké moudrosti krále Šalamouna, vládnoucího v Izraelském království. Královna proto cestovala k Šalamounovi spolu s cennými dary, zlatem, drahým kamením a vzácným dřevem, aby vyzkoušela Šalomounovu moudrost svými hádankami.