Lot 65
BAROKNÍ HODINY

2. polovina 18. století
Černěná hruška, zlacená mosaz, ocel
37 x 31 x 21 cm (v x š x h)
Signováno: Na stroji a na ciferníku "Andreas Zermann Prag"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
55 000 CZK
   |   2 200 EUR

Barokní skříňkové hodiny v ebenové skříňce zdobené v ohni zlacenými mosaznými aplikami v rokokovém stylu. V horní části se nachází medailon s romantickým motivem. Čtvrťové bití, ciferník s římskými číslicemi, mechanismus pro vypínání a zapínání bití a opakování. Vyrobeno hodinářským mistrem Andreasem Lehmannem v Praze, číslováno 347.