Lot 08
Neznámý Autor MYTOLOGICKÁ SCÉNA

19. století
Olej, plátno
37 x 28 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   87 EUR

Dosažená cena
3 000 CZK
   |   130 EUR

Malba dle Schwindova díla, které zobrazuje výjev o Rudolfu Habsburském (1218 – 1291), králi německém. Vypráví se, že Rudolf, ještě jako hrabě ze Švábska, potkal kněze, který nesl na mši svátost. Rudolf z úcty k Hostii sesedl z koně, aby nechal kněze jet. Na tomto obrázku se scéna odehrává v lese v noci; Hraběcí sluha vede cestu se svíčkou v lucerně, bosý a jako oporu používá strom, když našel oporu v rychle tekoucím potoku. Hrabě sám klečí na jednom koleni a kněz se chystá nasednout.