Lot 16
Neznámý Autor PÁROVÉ PIJÁCKÉ SCÉNY

18. století
Olej, dřevo
29,5 x 37 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
8 000 CZK
   |   348 EUR

Dosažená cena
14 000 CZK
   |   609 EUR

Žánrové obrázky veselé společnosti patřily k malířsky velmi oblíbeným. Odhaduje se, že dvě třetiny holandských žánrových maleb jsou právě náměty zobrazující lidi při popíjení alkoholických nápojů.