Lot 126
Miroslava Vrbová - Štefková (1909 - 1991) BÍLÁ LABUŤ

2. polovina 20. století
Olej, karton
27 x 36 cm (v x š)
Vlevo dole "M Vrbová"

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   120 EUR

Dosažená cena
7 000 CZK
   |   280 EUR

Miroslava Vrbová studovala na Akademii výtvarných umění a Ukrajinské Akademii v Praze a na Akademii krásných umění v Paříži u prof. Kupky. Inspirovalo ji prostředí baletu Národního divadla, které opakovaně malovala. Portrétovala i členy rodiny amerického prezidenta R. Reagana.