Lot 141
Antonín Slavíček (1870 - 1910) (připsáno) CHALUPY Z KAMENIČEK

Cca 1905
Olej, karton
34 x 26,5 cm (v x š)
Signováno: Vpravo dole "A Slavíček"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 400 EUR

Dílo Chalupy z Kameniček připisované Antonínu Slavíčkovi s dobrozdáním z rubu od jeho syna Jana Slavíčka. Antonín Slavíček byl český impresionistický malíř. Jedná se o vrcholného představitele českého umění kolem roku 1900, který vyšel z odkazu náladového realismu, ale již roku 1898 začal tvořit obrazy barevnou skvrnou, chvatnou i rozechvělou, která vyvolává dojem pohybu a víření. Byl mistrem v zachycení světla a stínu.