Lot 133
Jan Bedřich Minařík (1862 - 1937) JELENÍ PŘÍKOP

1912
Olej, plátno
76 x 100 cm (v x š)
Vpravo dole "Minařík"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
60 000 CZK
   |   2 400 EUR

Jan Bedřich Minařík začínal jako malíř porcelánu a později studoval na Akademii u Maxe Pirnera a Julia Mařáka. Proslavil se především jako krajinář a maloval četné pražské motivy včetně mizejících čtvrtí Prahy.