Lot 238
Jaromír Wíšo (1909 - 1992) PORTRÉT FRANTIŠKA MARIA ČERNÉHO

1976
Olej, plátno
100 x 81 cm (v x š)
Vlevo dole "Wíšo 76"

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   40 EUR

Dosažená cena
1 000 CZK
   |   40 EUR

Jaromír Wíšo byl český malíř postimpresionistické a cézánovské orientace, samouk a později žák Karla Holana. Původním povoláním byl právník. Architekt František Maria Černý se do všeobecného povědomí zapsal poválečnou dostavbou Emauzského kostela (1967). Podle projektu byla provedena rekonstrukce stavby, při níž pobořené věže nahradila betonová křídla s pozlacenými hroty, která se dnes tyčí nad Prahou.