Lot 136
Bedřich Piskač (1898 - 1929) (napodobitel) KYTICE U OKNA

1928
Olej, plátno
73 x 52 cm (v x š)
Vpravo dole "Piskač 28"

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   80 EUR

Dosažená cena
27 000 CZK
   |   1 080 EUR

Dílo od napodobitele Bedřicha Piskače. Jeho dílo bylo značně ovlivněno kubismem a expresionismem. Piskačova nadějná umělecká dráha však byla předčasně ukončena, v roce 1928 se ve Francii, cestou na Korsiku, kde chtěl již podruhé malovat, nakazil tyfem a následujícího roku najaře ve věku nedožitých 32 let, v Lyonu umírá.