Lot 170
Joža Úprka (1861 - 1940) PORTRÉT DÍVKY V KROJI

Akvarel, papír
Ve výřezu 13 x 17,5 cm (v x š)
Signováno: Vpravo dole "JU"

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   80 EUR

Dosažená cena
65 000 CZK
   |   2 600 EUR

Joža Úprka, ač je často považován za ryze moravského malíře, měl silné vazby na Prahu, Mnichov i Paříž. Žil a studoval v těchto uměleckých metropolích a své zkušenosti po návratu na Moravu bohatě zúročil. Jeho obrazy s lidovou a folklorní tematikou vzbudily pozornost i v Paříži, když zde roku 1894 vystavoval v rámci Salonu francouských umělců.