Lot 02
Neznámý Autor STĚTÍ JANA KŘTITELE

17. století
Olej, plátno
Ve výřezu 79 x 114 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   408 EUR

Dosažená cena
16 000 CZK
   |   653 EUR

Motiv stětí Jana Křtitele od neznámého autora v duchu manýristické tradice ve velkorysém formátu. Obrazu dominují portréty Herodiady v růžových drahocenných šatech s damaškovým vzorem a bohatou vlečkou a krále Heroda v opozic v šarlatovém oděvu s turbanem. Herodiada Jana Křtitele nenáviděla a přála si jeho smrt. Navedla svou dceru Salome, aby si jako dar za svůj tanec přála jeho hlavu. Král Herodes, který jí tento slib dal, jej s nelibostí splnil a u nohou Herodiady se nachází mísa s hlavou Jana Křtitele.