Lot 65
Bohumír Číla (1885 - 1973) SELKA

1954
Olej, plátno
66 x 49,5 cm (v x š)
Vpravo dole "Bohumír Číla"

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   87 EUR

Dosažená cena
2 000 CZK
   |   87 EUR

Bohumír Číla pocházel z výtvarně velmi talentované rodiny, kde se výtvarníky stali i jeho dva bratři Antonín a Otakar. Restauroval mnoho slavných obrazů, fresek a sgrafit a věnoval se v malbě především figurálnímu umění.