120 000 CZK
| 4 706 EUR
Lot 24
MOTIV Z ALP
37,5 x 47 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
120 000 CZK
| 4 706 EUR
| 4 706 EUR
Olej, plátno.
Sign. vlevo dole: BHawránek.
Z odborného posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: „Motiv z Alp je nepochybná a krásná práce krajináře Bedřicha Havránka ze 40. let 19. století. Už od roku 1840, ještě jako žák Antonína Mánesa na pražské Akademii, podnikal Havránek otcem hmotně zajištěné cesty k bavorským jezerům. V bavorské vysočině na ostrovech jezera Chiemse se v krajináři vyhledávané malířské kolonii seznámil s mnichovským malířem Maxem Haushoferem, který na přelomu roku 1844 a 1845 přišel do Prahy, aby vystřídal A. Mánesa ve funkci profesora krajinářské školy Akademie. Havránek přešel k němu do ateliéru a pod jeho vlivem nadále maloval a vystavoval na pražských výročních výstavách jeden alpský motiv za druhým. Většina z nich je dnes nezvěstná, k mnohým se však zachovaly kresebné studie vzniklé v přírodě, z kterých je zřejmé, že Havránkova horská romantičnost byla tlumena zvláštní popisnou věcností získanou od A. Mánesa a obraz byl namalovaný už v ateliéru. Pro Havránka bylo typické, že jeho náladové náměty nebyly vždy přesným přepisem viděného motivu. Realisticky a detailně malované pohledy na vybraná místa byly kompozičně upravované. Předložený motiv z Alp, pohled na pravé straně řeky v popředí kompozice, na zámeček na vyšším skalnatém levém břehu řeky a na vesničku v údolí pod horami na horizontu, je působivý svou skladbou i barevnou paletou. Výsledná scenérie je zdramatizovaná světlem a stínem letního dne a oživena figurální stafáží. Obraz Motiv z Alp zcela jistě patří k Havránkovým půvabným a zvlášť vydařeným raným dílům s námětem alpské krajiny.“
Lot 1 LIBER CHRONICARUM
Vyvolávací cena650 000 CZK | 25 490 EUR
Dosažená cena
650 000 CZK | 25 490 EUR
Lot 2 DE REVOLUTIONIBUS ORBIUM COELESTIUM
Vyvolávací cena1 900 000 CZK | 74 510 EUR
Dosažená cena
2 000 000 CZK | 78 431 EUR
Lot 3 ACADEMIA NOBILISSIMAE ARTIS PICTORIAE
Vyvolávací cena40 000 CZK | 1 569 EUR
Dosažená cena
41 000 CZK | 1 608 EUR
Lot 4 DES VOLLKOMMENEN TEUTSCHEN JÄGERS ANDERER HAUPT-THEIL
Vyvolávací cena38 000 CZK | 1 490 EUR
Dosažená cena
10 000 CZK | 392 EUR
Lot 5 MADONA S JEŽÍŠKEM
Vyvolávací cena500 000 CZK | 19 608 EUR
Dosažená cena
500 000 CZK | 19 608 EUR
Lot 6 SVATÁ ANNA SAMOTŘETÍ
Vyvolávací cena350 000 CZK | 13 725 EUR
Dosažená cena
350 000 CZK | 13 725 EUR
Lot 7 ITALSKÝ RENESANČNÍ RÁM
Vyvolávací cena55 000 CZK | 2 157 EUR
Dosažená cena
65 000 CZK | 2 549 EUR
Lot 8 PÁROVÉ RELIÉFNÍ PORTRÉTY ŘÍMSKÝCH CÍSAŘŮ
Vyvolávací cena45 000 CZK | 1 765 EUR
Dosažená cena
45 000 CZK | 1 765 EUR
Lot 9 VENUŠE UCTÍVÁNA NYMFAMI A FAUNEM
Vyvolávací cena280 000 CZK | 10 980 EUR
Dosažená cena
23 225 CZK | 911 EUR
Lot 10 SVATÁ ANEŽKA ŘÍMSKÁ
Vyvolávací cena200 000 CZK | 7 843 EUR
Dosažená cena
3 466 CZK | 136 EUR
Lot 11 NAROZENÍ PANNY MARIE
Vyvolávací cena800 000 CZK | 31 373 EUR
Dosažená cena
950 000 CZK | 37 255 EUR
Lot 12 STOLNÍ BAROKNÍ HODINY
Vyvolávací cena100 000 CZK | 3 922 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK | 3 922 EUR