Lot 113
Julius Mařák (1832 - 1899) LESNÍ STRŽ

29 x 44 cm (v x š)

Vyvolávací cena
150 000 CZK
   |   6 000 EUR
Předkládané dílo je typickým lesním zákoutím, ovšem s výraznějším soustředěním na ohraničený výsek, který autor zachycuje do nejmenšího detailu. A přesto, že se věnuje detailu, neopomíjí celkové působení výjevu, neopomíjí hru světel s stínů. Olej na papíře, signováno vpravo dole J.M. Posudek PhDr. Naděžda Blažíčková-Horová.