Lot 215
Maxim Kopf (1892 - 1958) METUA - DOMORODÁ TAHIŤANKA

66 x 49 cm (v x š)

Vyvolávací cena
220 000 CZK
   |   8 800 EUR
Dosažená cena
1 100 000 CZK
   |   44 000 EUR
Signovaná díla Maxima Kopfa jsou na českém trhu skutečně vzácná. Nabízené plátno je datováno rokem 1934, a náleží tedy do druhého autorova pobytu na Tahiti. Maxim Kopf byl Němec, který žil v Praze od svých šesti let, a který po první světové válce získal československé občanství, patřil k výrazným osobnostem pražské výtvarné scény. Studoval na Akademii mimo jiné u profesorů Vlaho Bukovace a Karla Krattnera. Roku 1927 patřil k zakládajícím členům uměleckého spolku Prager Secession. Po okupaci Československa se rozhodl odejít do Francie, kde byl ale spolu s dalšími českými umělci obviněn ze špionáže a uvězněn. Později se mu podařilo dostat do Spojených států, kde již zůstal až do konce svého života. Posudek - Prof. PhDr. Tomáš Vlček, CSc. Olej na plátně, signováno vlevo nahoře M.Kopf Tahiti.