Lot 163
Josef Hlinomaz (1914 - 1978) ROZEJDĚTE SE!!!

69 x 115 cm (v x š)

Vyvolávací cena
350 000 CZK
   |   14 000 EUR
Dosažená cena
650 000 CZK
   |   26 000 EUR
Olej, plátno Sign. vpravo dole: HLINOMAZ 72 Vtipný, až provokativní obraz Rozejděte se!!! patří k nejkvalitnějším ukázkám vynikajícího a sběratelsky vysoce ceněného období přelomu 60. a 70. let u Josefa Hlinomaze (1914–1978). V malbě s charakteristickým naivním půvabem pracuje tento významný český naivní malíř, herec, novinář a ilustrátor s humornou nadsázkou. Obrazový prostor buduje na základě různých perspektivních plánů a prolíná postavy mnoha příběhů s prvky absurdity. Vtahuje diváka do spletitého fantazijního světa a nutí jej zaměřit se a blíže prozkoumat každý detail. Ačkoliv byl autor znám především jako herec komického žánru, byl osobnost velmi všestranná a dokázal ve svém životě skloubit obě umělecké činnosti najednou, jak herectví, tak malířství. Malířská tvorba byla ovlivněna především H. Rousseauem a sám svůj malířský umělecký projev nazýval surneonaivismem.

DE REMEDIIS UTRIUSQUE FORTUNAE

Lot 1 Francesco Petrarca (1304 - 1374) DE REMEDIIS UTRIUSQUE FORTUNAE

Vyvolávací cena
250 000 CZK | 10 000 EUR
PRIMA (SECUNDA; TRES) SUPER CODICE IN SUIT HUIC

Lot 2 Bartolus de Saxoferrato (1313 - 1357) PRIMA (SECUNDA; TRES) SUPER CODICE IN SUIT HUIC

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 120 EUR
HERBÁŘ NEBOLI BYLINÁŘ

Lot 3 Pietro Andrea Mattioli (1501 - 1577) HERBÁŘ NEBOLI BYLINÁŘ

Vyvolávací cena
55 000 CZK | 2 200 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 200 EUR
THE GENTLEMAN'S RECREATION

Lot 4 Richard Blome (1635 - 1705) THE GENTLEMAN'S RECREATION

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 600 EUR
NEU-ERÖFFNETE MATHEMATISCHE WERK-SCHULE ODER GRÜNDLICHE ANWEISUNG

Vyvolávací cena
28 000 CZK | 1 120 EUR
Dosažená cena
28 000 CZK | 1 120 EUR
VOYAGES DU PROFESSEUR PALLAS, DANS PLUSIEURS PROVINCES DE L'EMPIRE DE RUSSIE, ET DANS L'ASIE SEPTENTRIONALE

Vyvolávací cena
38 000 CZK | 1 520 EUR
Dosažená cena
38 000 CZK | 1 520 EUR
GENERAL-KARTE VON EUROPA

Lot 7 Joseph von Scheda (1815 - 1888) GENERAL-KARTE VON EUROPA

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 720 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 200 EUR
GOTICKÝ MEČ

Lot 8 GOTICKÝ MEČ

Vyvolávací cena
190 000 CZK | 7 600 EUR
Dosažená cena
190 000 CZK | 7 600 EUR
PANNA MARIA BOLESTNÁ

Lot 9 Anonym PANNA MARIA BOLESTNÁ

Vyvolávací cena
250 000 CZK | 10 000 EUR
VENUŠE S MARSEM

Lot 10 Hans Rottenhamer (1564 - 1625) VENUŠE S MARSEM

Vyvolávací cena
1 800 000 CZK | 72 000 EUR
Dosažená cena
1 800 000 CZK | 72 000 EUR
HOSTINA BOHŮ

Lot 11 Neznámý středoevropský Mistr HOSTINA BOHŮ

Vyvolávací cena
290 000 CZK | 11 600 EUR
ALEGORIE JEŠITNOSTI

Lot 12 Neznámý Italský Mistr ALEGORIE JEŠITNOSTI

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 400 EUR
Dosažená cena
50 000 CZK | 2 000 EUR