Lot 143
Josef Liesler (1912 - 2005) VOLNÁ A IRONISUJÍCÍ CITACE STARÉHO MISTRA

1997
papír, Kresba perem, akvarel, krajka, papír
56 x 42 cm (v x š)
Sign. vpravo dole s autorovým přípisem: Volná a ironisující citace starého mistra / Liesler 97/ červenec – srpen

Vyvolávací cena
16 000 CZK
   |   627 EUR

V celém díle Josefa Lieslera je patrná výrazná inspirace surrealismem. On sám své dílo označoval jako „fantaskní realitu“. Spojoval v něm fantastické představy se vzpomínkami, současnou situaci s historickou pamětí. Maloval apokalyptické obrazy monster a fantomů, strojů a srostlých lidí, bestií a zrůd, které ohrožují člověka. Jeho osobitý malířský styl zahrnoval v díle vzniklém v průběhu sedmdesáti let lehkost improvizace a výjimečnou pracovitost autora. Tato kombinace mu umožnila zasahovat do rozmanitých výtvarných oborů: malby, volné a užité grafiky, známkové tvorby, plakátu, ilustrace i monumentálního malířství, mozaiky a sgrafita.