Lot 196
Pravoslav Kotík (1889 - 1970) CHVÍLE ŠTĚSTÍ

1946
Olej, plátno
47 x 34 cm (v x š)
Signováno: Vpravo dole "P.K. 46"

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   4 800 EUR
Dosažená cena
140 000 CZK
   |   5 600 EUR

Moderní městský ruch na pozadí historické architektury - v protikladu staré a moderní, stejně jako muž a žena to je přesně to, co Kotíka zajímá, stejně jako řadu jeho generačních souputníků. Emotivní moment zpracovaný v důmyslné zkratce nabízí pohled na setkání dvou blízkých jedinců. V Kotíkově tvorbě lze najít mnoho vrstev; od expresionismu a fauvismu v raných dílech, kubismus a neoklasicismus z let dvacátých, až po dotek surrealismu v letech padesátých. Ve svých malbách rozehrává příběhy milenců v kavárnách, upracovaných venkovanů, či lidí vyjasňujících si svou existenci tváří v tvář moderní civilizaci. Vzadu označeno pro soupis díla: I/46.

POZDNĚ GOTICKÁ MADONA

Lot 1 POZDNĚ GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
Dosažená cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
PIETA

Lot 2 Neznámý Autor PIETA

Vyvolávací cena
220 000 CZK | 8 800 EUR
Dosažená cena
230 000 CZK | 9 200 EUR
PÁROVÉ OBRÁZKY - POSMÍVÁNÍ SE KRISTU

Lot 3 PÁROVÉ OBRÁZKY - POSMÍVÁNÍ SE KRISTU

Vyvolávací cena
12 000 CZK | 480 EUR
Dosažená cena
23 000 CZK | 920 EUR
ZMRTVÝCHVSTÁNÍ KRISTA

Lot 4 ZMRTVÝCHVSTÁNÍ KRISTA

Vyvolávací cena
17 000 CZK | 680 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 200 EUR
RANÁ ŘÍMSKÁ A ŘECKÁ GEOGRAFIE

Lot 5 Filippo Giunta (1450 - 1517) RANÁ ŘÍMSKÁ A ŘECKÁ GEOGRAFIE

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
ČTYŘI RANÉ TISKY ŘÍMSKÉ ANTICKÉ KLASIKY

Lot 6 ČTYŘI RANÉ TISKY ŘÍMSKÉ ANTICKÉ KLASIKY

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 400 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 400 EUR
AMATORIA

Lot 7 Publius Ovidius Naso AMATORIA

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 720 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 720 EUR
PRAŽSKÁ RENESANČNÍ KOSMOGRAFIE

Lot 8 Johannes Honter (1498 - 1549) PRAŽSKÁ RENESANČNÍ KOSMOGRAFIE

Vyvolávací cena
48 000 CZK | 1 920 EUR
ZVĚSTOVÁNÍ

Lot 9 Neznámý Autor ZVĚSTOVÁNÍ

Vyvolávací cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
Dosažená cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
VEČERNÍ KRAJINA S MŮSTKEM A LOVCI

Lot 10 Neznámý Vlámský Mistr VEČERNÍ KRAJINA S MŮSTKEM A LOVCI

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 600 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 200 EUR
ZIMNÍ KRAJINA S BRUSLAŘI

Lot 11 Hendrik Avercamp (1585 - 1634) (následovník) ZIMNÍ KRAJINA S BRUSLAŘI

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 800 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK | 3 400 EUR
ALEGORIE ZIMY

Lot 12 Aegidius Sadeler (1570 - 1625) ALEGORIE ZIMY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 600 EUR
Dosažená cena
32 000 CZK | 1 280 EUR