Lot 105
Mikoláš Aleš (1852 - 1913) PORTRÉT INDIÁNA

1879
Perokresba, papír
Ve výřezu 12 x 7 cm (v x š)
Signováno: Vpravo dole "M. Aleš 1979"

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   480 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK
   |   480 EUR

Jeden z nejvýznamnějších představitelů takzvané „Generace Národního divadla“, Mikoláš Aleš, klasik českého umění 19. století, byl uznáván za svého života hlavně jako kreslíř a dekoratér a jeho olejomalba byla doceněna až ve 20. století. Je autorem velkých cyklů: Vlast, Obrazy z českých dějin a pověstí, Pohanští bohové, Obrazy z ruských bájí a dějin, Obrazy z polských dějin, Obrazy z jihoslovanských bájí a dějin atd. Ilustrace náleží ke knize Na hrobech indiánských od Josefa Václava Sládka, kde ji nalezneme na titulní stránce básnické sbírky a tématicky navazuje na Alšův cyklus Živly.

Vystavováno: Jubilejní výstava, 1912.

POZDNĚ GOTICKÁ MADONA

Lot 1 POZDNĚ GOTICKÁ MADONA

Vyvolávací cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
Dosažená cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
PIETA

Lot 2 Neznámý Autor PIETA

Vyvolávací cena
220 000 CZK | 8 800 EUR
Dosažená cena
230 000 CZK | 9 200 EUR
PÁROVÉ OBRÁZKY - POSMÍVÁNÍ SE KRISTU

Lot 3 PÁROVÉ OBRÁZKY - POSMÍVÁNÍ SE KRISTU

Vyvolávací cena
12 000 CZK | 480 EUR
Dosažená cena
23 000 CZK | 920 EUR
ZMRTVÝCHVSTÁNÍ KRISTA

Lot 4 ZMRTVÝCHVSTÁNÍ KRISTA

Vyvolávací cena
17 000 CZK | 680 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 200 EUR
RANÁ ŘÍMSKÁ A ŘECKÁ GEOGRAFIE

Lot 5 Filippo Giunta (1450 - 1517) RANÁ ŘÍMSKÁ A ŘECKÁ GEOGRAFIE

Vyvolávací cena
24 000 CZK | 960 EUR
ČTYŘI RANÉ TISKY ŘÍMSKÉ ANTICKÉ KLASIKY

Lot 6 ČTYŘI RANÉ TISKY ŘÍMSKÉ ANTICKÉ KLASIKY

Vyvolávací cena
35 000 CZK | 1 400 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK | 1 400 EUR
AMATORIA

Lot 7 Publius Ovidius Naso AMATORIA

Vyvolávací cena
18 000 CZK | 720 EUR
Dosažená cena
18 000 CZK | 720 EUR
PRAŽSKÁ RENESANČNÍ KOSMOGRAFIE

Lot 8 Johannes Honter (1498 - 1549) PRAŽSKÁ RENESANČNÍ KOSMOGRAFIE

Vyvolávací cena
48 000 CZK | 1 920 EUR
ZVĚSTOVÁNÍ

Lot 9 Neznámý Autor ZVĚSTOVÁNÍ

Vyvolávací cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
Dosažená cena
240 000 CZK | 9 600 EUR
VEČERNÍ KRAJINA S MŮSTKEM A LOVCI

Lot 10 Neznámý Vlámský Mistr VEČERNÍ KRAJINA S MŮSTKEM A LOVCI

Vyvolávací cena
65 000 CZK | 2 600 EUR
Dosažená cena
80 000 CZK | 3 200 EUR
ZIMNÍ KRAJINA S BRUSLAŘI

Lot 11 Hendrik Avercamp (1585 - 1634) (následovník) ZIMNÍ KRAJINA S BRUSLAŘI

Vyvolávací cena
45 000 CZK | 1 800 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK | 3 400 EUR
ALEGORIE ZIMY

Lot 12 Aegidius Sadeler (1570 - 1625) ALEGORIE ZIMY

Vyvolávací cena
15 000 CZK | 600 EUR
Dosažená cena
32 000 CZK | 1 280 EUR