25 000 CZK
| 1 000 €
Lot 04
BAROKNÍ TABERNÁKL
First half of 18th century
200 x 126 x 71 cm (h x w x d)
Starting price
To bid in online auction, please register on auction server livebid.cz.
Catalogue of all auctioned items can be downloaded and printed from this link.
Price realized
95 000 CZK
| 3 800 €
| 3 800 €
price without premium
Impozantní barokní tabernákl s bohatou intarzií s rokajemi a mřížkováním z několika dřevin. Spodní konkávně a konvexně zaoblená část je tvořena celkem třemi šuplíky. Nástavba se skládá z celkem jednoho velkého, šesti středně velkými a dvěma malými postranními šuplíky s v ohni zlaceném precizně zpracovaném rokokovým kováním. Uvnitř tři malé šuplíčky a nad v horní části dvě poličky. Zakončení vršku s dynamickou vlnitou podobou s volutami. S původním klíčkem k zamykání. Výborný stav.