Lot 214
Bohumil Kubišta (1884 - 1918) PORTRÉT ANTONÍNA PROCHÁZKY

25,5 x 20 cm (v x š)

Vyvolávací cena
390 000 CZK
   |   15 600 EUR
Dosažená cena
800 000 CZK
   |   32 000 EUR
Olej na plátně, lepeno na kartonu. Signováno vpravo dole. Razítko Mánes, vystaveno roku 1939 na výstavě podobizen členů Mánesa. Posudek PhDr. Mahulena Nešlehová. Dílo pochází z majetku Antonína Procházky a později ze sbírky sběratele Ditricha z Brna. Publikováno v soupise díla pod číslem 10, in Mahulena Nešlehová: Bohumil Kubišta, Odeon, Praha, 1984, str. 218.