Lot 283
Václav Brožík (1851 - 1901) ÚTĚCHA

101 x 145,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
1 400 000 CZK
   |   56 000 EUR
Olej na plátně, signováno a datováno vlevo dole V. Brožík Paris 1880, posudek PhDr. N. Blažíčková-Horová, rozbor barev. Ukázka mistrovské salonní malby 2. poloviny 19. století v historizujícím stylu. Viditelná souvislost s obrazem Dopis (Zvěst), který se dnes nachází v soukromé sbírce v USA – viz. publikace Národní galerie v Praze z roku 2003 o Václavu Brožíkovi.