Lot 231
Bernhard Kretzschmar (1889 - 1972) DVOJPORTRÉT CHLAPCŮ

94 x 78 cm (v x š)

Vyvolávací cena
600 000 CZK
   |   22 222 EUR
Dosažená cena
1 600 000 CZK
   |   59 259 EUR
Významný německý malíř a grafik, působící v Drážďanech. Ve své rané tvorbě zastával výtvarný názor tzv. Nové věcnosti, jejíž díla byla později označována národními socialisty jako zvrhlé umění. Olej na plátně. Signováno a datováno vpravo nahoře. Autorova díla z tohoto období se na trhu s uměním téměř nevyskytují, většina byla zničena.