Lot 51
BULHARSKÁ DÍVKA
1901
Olej, plátno
80 x 70 cm (v x š)
Vpravo dole "J. V. Mrkvička, Sofia, 1901"
| 26 000 EUR
| 72 000 EUR
Původem český malíř Ivan Mrkvička (bulharsky Иван Мърквичка), vlastním jménem Jan Václav Mrkvička, je považován za jednoho ze zakladatelů bulharského moderního malířství. Přispěl k uměleckému životu v Bulharsku, nově osvobozeném od turecké nadvlády, na konci 19. a počátku 20. století. Obraz Bulharská dívka je bezesporu největším a nejpropracovanějším dílem Ivana Mrkvičky, které se na aukčním trhu objevilo. Zajímavá kompozice přináší pohled na dívku u okna světnice v tradičním oděvu a srpem v ruce. Jedná se o cenný dobový etnografický záznam a citlivé zpodobnění regionálního odívání s vysoce dekorativními prvky, které ženy samy doma vyráběly již od útlého dětství a které pro ně měly důležité funkce a symboliky.
Lot 1 HISTORIE CÍRKEVNÍ
Vyvolávací cena12 000 CZK | 480 EUR
Dosažená cena
13 000 CZK | 520 EUR
Lot 2 LÉKAŘSTVÍ
Vyvolávací cena18 000 CZK | 720 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK | 800 EUR
Lot 3 PŘÍRUČKA CHIRURGIE
Dosažená cena
22 000 CZK | 880 EUR
Lot 4 NĚMECKÝ KORÁN
Dosažená cena
14 000 CZK | 560 EUR
Lot 5 PERSPEKTIVA PRO MALÍŘE A ARCHITEKTY
Vyvolávací cena9 000 CZK | 360 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK | 1 000 EUR
Lot 6 SYMBOLICKÝ SVĚT
Dosažená cena
9 500 CZK | 380 EUR
Lot 7 PRÁVNICKÁ PŘÍRUČKA
Dosažená cena
12 000 CZK | 480 EUR
Lot 8 BIBLE SVATOVÁCLAVSKÁ
Vyvolávací cena30 000 CZK | 1 200 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK | 1 200 EUR
Lot 9 VRCHOLNĚ GOTICKÁ SOCHA PANNY MARIE
Vyvolávací cena300 000 CZK | 12 000 EUR
Dosažená cena
300 000 CZK | 12 000 EUR
Lot 10 OČISTEC
Vyvolávací cena140 000 CZK | 5 600 EUR
Dosažená cena
200 000 CZK | 8 000 EUR
Lot 11 KAJÍCNÁ MÁŘÍ MAGDALÉNA
Vyvolávací cena35 000 CZK | 1 400 EUR
Dosažená cena
37 000 CZK | 1 480 EUR
Lot 12 DVORSKÝ MOTIV
Vyvolávací cena75 000 CZK | 3 000 EUR